Звук Курликання Журавлів

0902

Журавли кричат в унисон. Данная коллекция звуков была составлена из качественных звуковых сэмплов, взятых из открытых библиотек,. Трубне курликання журавлів чутно за кілька кілометрів. У цих птахів трахея дуже довга і біля кілю грудної кістки утворює петлю, яка слугує резонатором, посилюючи голос у багато разів. Різні звуки не мають чіткої мелодії та довгої складної структури. Це перегукування птахів для утримання зграї разом (згадаймо курликання журавлів); випрошування їжі у батьків, сигнал. Звуки леса - Вы окунетесь в звуки леса и пение птиц. Анна герман - Жар птица. Вячеслав Явшев - Летите птицы-журавли. Николай Гнатюк - Птица.

Урок 131 (читання). Закріплення знань про звук ж, букви Ж, ж («же»). Опрацювання народної казки «Лисичка і Журавель». Урок-гра, уроки навчання грамоти 1 клас Мета: закріпити вміння читати склади і слова з буквами Ж, ж («же»); вдосконалювати навички звукового та звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати активний і пасивний словник учнів; навчати дітей передавати зміст казки; ознайомити учнів з правилами етикету; розвивати мовлення учнів, читацьку пам’ять, увагу, волю, спостережливість, інтерес до читацької діяльності; виховувати інтерес до усної народної творчості, прищеплювати почуття любові до рідного слова, до природи, чесність, мужність, стійкість, працелюбність, гостинність. Обладнання: таблиця-блискавка «Жукландія» (на кожного учня), таблиця зі стрілочками «Лисичка і Журавель» (на кожного учня); таблиця для розчитування з буквою ж; ілюстрації до казки «Лисичка і Журавель»; іграшки — Лисиця та Журавель, мікрофон, малюнки (лижі, митник, ожеледь, абажур, ажур, огорожа, йорж, жайворонок, кажан, ніж, журавель, ліжко, ожина, гриб рижик, корж, журналіст, жонглер, хатинка, їжачки); діжка (зі складами і звуко-буквеним аналізом слів); плакат «АКЗАК» з прислів’ями; грамзапис пісні «Я лисичка, я сестричка»; смайлики.

ХІД УРОКУ 131 (читання). Закріплення знань про звук ж, букви Ж, ж («же»). Опрацювання народної казки «Лисичка і Журавель». Урок-гра, уроки навчання грамоти 1 клас I. Організаційний момент Приготуйтеся швиденько, Станьте біля парт рівненько. Ми урок розпочинаємо, Багато нового пізнаємо. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Повідомлення теми і мети уроку Сьогоднішній урок — до казки крок. Будемо мандрувати, казкові місця відкривати. Добрий настрій один одному дарувати, Й гарні знання здобувати. Приготуймося до старту, Підготуємо ми карту! — Спершу визначимо, яка країна на нас чекає. Про що вона розповідає? Що ми про неї знаємо, і чого дізнаємось?

А допоможе нам у цьому блискавка-таблиця. — За стрілочками прочитайте назву нашої країни.

— Як ви гадаєте, що це за країна Жукландія? Чому вона так називається?

(Міркування учнів. У цій країні панує буква Ж, ж («же»). А вона схожа на жука, тому саме таку назву отримала ця країна.) — Тут ми закріпимо знання про звук ж, букви Ж, ж («же») і побуваємо в гостях в українській народній казці.

А назва цієї казочки сховалася в чарівній табличці. — Тепер у кожного з вас є маршрут нашої подорожі по чудовій країні Жукландії. Подивіться, скільки станцій на нас чекає?

А для того, щоб усі їх пройти, треба бути (Учні кажуть: сумлінними, активними, старанними, кмітливими та ін.) — Подивіться, дороги цієї країни дуже слизькі та звивисті. Тому подорожувати ми будемо на спеціальних дощечках. Як же вони називаються? Якщо став на ті дощечки, Швидко їду я з гори, А якщо впаду зненацька — Ноги будуть догори. Палки дві в руках тримаю, Сам собі допомагаю.

Звук Курликання Журавлів

Тут потрібна рівновага, Тренування та увага! (Лижі) — Так, це справжні лижі. Тож візьмемо їх до рук, вдягнемо на ноги. Й почнемо мандрувати — у край нам невідомий, загадковий. (Учні разом з учителем імітують рухи під швидку музику.) III.

Актуалізація опорних знань учнів — Ми прибули до місцевої митниці. Щоб потрапити до країни, нам потрібно показати свої знання про букву Ж, ж («же»). Без цих знань нас не пропустять.

Тож будьмо уважними. Працюймо швидко й старанно, щоб наші знання не пройшли марно. Завдання 1 1. Розвиток фонематичного слуху. (Виділення на слух слів зі звуком ж) — Прослухайте вірш І. Січовика та повторіть усі слова зі звуком ж.

А які слова ви знаєте зі звуком ж? (Учитель дає учням уявний мікрофон — «паличку митника» — і учні ланцюжком називають слова зі звуком ж. Повторювати слова не можна.) Я зібрав жуків чимало, Та вони всі повтікали. Заповзли вони в слова: «Жар, кажан, пожежа, Жито, жаба, вежа, Баклажан, пружина, Жало, вуж, крижина» Де жуки ці?

Розкажіть, Позбирати їх допоможіть. Повторюючи слова, учні говорять, де знаходиться звук ж — на початку слова, в середині або в кінці. Завдання 2 2. Артикуляційні вправи 1) Чистомовки — Додайте до повторюваних складів придуману чистомовку. ЖА-ЖА-ЖА — ми побачили (вужа).

ЖИ-ЖИ-ЖИ — ти мені (допоможи). ЖІ-ЖІ-ЖІ — дуже гострі в нас (ножі). ЖУ-ЖУ-ЖУ — книжки я (бережу). ЖЕ-ЖЕ-ЖЕ — цуцик м’ячик (стереже). ОЖ-ОЖ-ОЖ — рушаймо в (подорож). УЖ-УЖ-УЖ — десь подівся (вуж).

ЕЖ-ЕЖ-ЕЖ — бережіть ліс від (пожеж). ЖЕМ-ЖЕМ — ми природу (бережем). ЖОК-ЖОК — вийду я на (бережок). 2) Скоромовки. Жовтий жук купив жилет, Джемпер, джинси та жакет.

Жатка в полі жито жне, Жатку жайвір дожене. Біжить стежина поміж ожини, І вжє у Жені ожини жменя. ЛЕЖЕНЬ Жоржик — лежень, лежебока. З лежебокою морока. Женя каже: — Не лежи, жито жати поможи.

Лежень каже: — Дуже жалко, жалко, Женечко, лежанки. Що ж, як будете ви жати, Зможу в житі я лежати.

Бойко Завдання 3 3. Читання складів і слів з буквою «же». Словникова робота — Зі звуком ж ви чудово впорались. А зараз ми дізнаємось, чи вмієте ви читати склади й слова з буквою «же»? — Прочитайте на одному видиху усі (по черзі) рядки з буквою «же». — Прочитайте уважно стовпчики слів і знайдіть слова, які сховалися у них! — Значення яких слів було незрозумілим?

Що означають слова ожеледь, абажур, ажурі Ожеледь — шар льоду, що утворюється внаслідок замерзання крапель мряки чи дощу на поверхні землі або предметів при температурі нижче 0 °С. Абажур — частина світильника, призначена для захисту очей від сліпучої дії джерела світла.

Виготовляється зі скла, пластмаси, металу, тканини, картону та ін. Ажур — 1) тонка мереживна тканина; 2) майстерне плетіння з тонких металевих ниток в ювелірній роботі, художнє литво. Ажурні грати.) — Молодці, ви відмінно впоралися з усіма завданнями митниці, а тому можете подорожувати нашою Жукландією. Щасливої дороги! Бережіть себе! Підготовка до читання уривка казки «Лисичка і Журавель» Станція 1 (Сторожова Жука) Перед нами — огорожа, Та пройти ми її зможемо.

Очі лиш замружимо, Й тяжкі ворота відкрити здужаємо! — Сторож жук нас зустрічає. Радо, щиро нас вітає.

Звук Курликання Журавлів

Він нам каже: «До калюжі не ходіть — Там жабеня прожорливе сидить! Воно голодне завжди. А тому — як нападе й букви ваші забере!

З ним ніхто силою змірятися не може. А з’їло воно аж половину наших слів. І вже нема наших свіжих райдужних полів, Де так цвіло багато букв.жж.жж.жж! — Як ви гадаєте, чи не потрібно нам туди ходити? — Можливо, все напризволяще, жабеняті тому залишити? (Думки учнів.) — Справді, ми повинні допомогти доброму жуку й цій чудовій країні. Тож неси на крилах нас — до калюжі тої!

Ми допоможемо тобі! Понесе на крилах вас добрий джміль — друг мій. (Звучить аудіозапис польоту джмеля. Учні встають, випрямляють руки, спину, роблять один оберт навколо себе і тихо сідають за парти.) Станція 2 (Урожайна) Гра «Збери урожай, що з’їло жабеня» Жабеня. Хто ж до мене на обід? Це ми, учні 1-го класу. Ми знаємо, що половину врожаю з буквою «же» ти з’їло.

Віддай урожай мешканцям своєї країни! Ти ж можеш само вирощувати слова, ще й ділитися ними можна. Нехай я зроблю це, але лише за однієї умови. Я вам дам залишки слів, а ви їх самі відгадаєте. Даю вам рівно 3 хвилини на це, бо потім я стану жадібним і з’їм вас самих. Час пішов: «Жи-жи-жи — спробуй, дожени». (Йорж, жайворонок, кажан, ніж, журавель, ліжко, ожина, ажур, рижик, корж, журналіст, тиждень) — Діти, давайте розкажемо жабеняті, чому таку їжу не можна йому їсти.

До чого це може привести. Чим воно повинно харчуватися?

(Міркування учнів.) Станція 3 (Ключ до казки) Читання деформованого тексту — Жабеня нам щиро подякувало за наші поради і тепер дотримуватиметься правильного харчування і не ображатиме мешканців своєї країни. Ви так гарно працювали, що не помітили, як підійшли до станції «Ключ до казки». Книги по софистике. Щоб вам потрапити у казку, треба чарівний «ключик» мати. І я вам у цьому допоможу. До речі, ви знаєте, хто я? Так, ви потрапили в гості до знаменитого чарівника і жонглера — режисера країни Жукландії Жана!

Як ви гадаєте, з чим я працюю, чим я жонглюю? Справді, м’ячики, зірки, факели — це я вмію! Але є одна таємниця — я вмію жонглювати буквами! Ось, подивіться!

Спробуйте прочитати. (Перед учнями — деформований текст.) ЖУРАВЕЛЬ еЦ векийли нийраг тпах.

Він ганадує лекуле. У гоньо гідов яши і зьдоб.

Р’яПі у ражувля ірес. Хіств, часнати говило і яши чорні, ри-лаК кінзачуються чормини напір’їми. Демонстрування ілюстрації із зображенням журавля.

Звук Курликання Журавлів

А що ви знаєте про журавлів? Хто знає, як їх іще в народі називають? (Відповіді учнів.) — Журавель — найвищий птах. Досягає у висоту 120 см (учитель показує дітям довжину журавля рукою). Але його вага лише 6-7 кг. Має довгу шию й ноги.

Ніс і той довгий. Ззаду звисає пишний жмут довгого пір’я.

Це не хвіст, як часто гадають, а частина махового пір’я крил. А голос дзвінкий — за три кілометри чути. Як курликне під хмарами, так усі підіймають голови вгору.

(Звучить клич журавля.) Жонглер. А я знаю цікаву загадку про них. Послухайте, чи здогадалися б ви, хто це? Дивний ключ у небі лине, Не залізний, а пташиний.

Цим ключем в осінній млі Відлітають (журавлі). Учні вчать вірш-загадку, яка слугуватиме «ключем» до казки.

— Так, журавлі відлітають довжелезним кутом, або трикутником. Або ж «ключем», як це часто називають у народі. (Демонстрування ілюстрації журавлиного «ключа».) І люди сумують за журавлями. Бо летять журавлі у вирій не з радістю, а з сумом, журбою. Люди люблять журавлів. Тож і будують криниці з журавлями як символами й оберегами країни України.

Якщо побачиш журавлів уперше навесні, коли вони летять з вирію, то треба називати їх веселиками, а не журавлями; хто назве веселиками, тому буде цілий рік весело, а хто — журавлями, той буде цілий рік журитись. Хвилинка-розминка Звучить курликання журавлів Тож станьмо миттю журавлями, Полетимо далекими краями, Широкі крила, довгу шию маємо, У високе небо відлітаємо. (Учні встають із-за парт, витягуються, імітують політ, оберти головою, плечима.

Кружляють навколо себе.) Станція 4 (Лисиччина) Звуко-буквений аналіз слів Лисиця. Ой, сполохали ви мене, невже прийшли? Не встигла я прибратися, зі всім розібратися. Повірте, дуже хочу вас млинцями пригостити. А що робити, коли стіл я маю ще ненакритий? Отож, послухайте, шановні друзі, допоможіть мені у цьому.

Ось діжка вам! (Лисиця дає дітям діжку зі складами.) Отут склади, які в слова потрібно скласти. Наприклад, до складу «бі» додаю склад «жить» — отримую «страву», що «біжить». — Та це не все — лише початок «страви». А щоб смачнішою була вона, потрібно ще «приправу» правильну до неї підібрати.

Наприклад, слову, що ми щойно склали, підходить ця «приправа»: — Робіть, а я піду — накрию стіл і суп зварю. З чарівної «діжки» вчитель дістає склади, які потрібно скласти у слова і знайти відповідну звукову модель.

Слово журавель — самостійно розбирають. Фізкультхвилинка Лисичка. А ось і я прийшла — свіженьку їжу принесла. Пісеньку співаю — відпочити вас скликаю. Учні підводяться і співають разом з лисичкою пісеньку, імітуючи відповідні рухи. Я ЛИСИЧКА, Я СЕСТРИЧКА Я лисичка, я сестричка, не сиджу без діла, Я гусяток пасла, полювать ходила.

(Двічі) А тепер мені в неділю треба відпочити, Свою хатку гарнесенько треба прикрасити. (Двічі) А щоб краща, а щоб краща була моя хатка, Піти треба у гаєчок, квіточок нарвати. (Двічі) Станція 5 (АКЗАК) 1.

Словникова робота — Оййо.йой! Куди це ми зайшли? (Висить плакат, стоїть хатинка.) Давайте перевернемо табличку. (КАЗКА) Ми завітали в гості до самої казки.

Казка нас вже зустрічає, Й гостинністю пригощає. Тож зайдемо у хатинку Лише на одну хвилинку. І подивимось: що там? Якась табличка А на ній слова! Учні читають слова з таблички й визначають їх значення. Подружилися Вго.у Призволяйтеся Погордувати Випорожнити Пісним голосом Облизня спіймати Подружилися — потоваришували, заприятелювали.

Вгощу — пригощу, почастую, нагодую. Призволяйтеся — їжте, пригощайтеся. Погордувати — поставитися до кого-небудь зневажливо, зверхньо, презирливо.

Випорожнити — робити порожнім. Пісним голосом — нудним, нецікавим голосом. Облизня спіймати — лишитися без того, на що розраховував; зазнати невдачі. — Тепер Лисичка й Журавель готові нас зустріти. Вони свою історію нам хочуть розказати.

— А ось вони. (Аналіз малюнка.) Лисичка. Я ж казала, що приготувала цікаву казочку для вас. Отож зберіться, рівно сядьте, уважно казочку послухайте про нас — Лисичку й Журавля. І ви дізнаєтесь, чому Лисичка не дружить з Журавлем. Учитель розігрує казку за допомогою моделей іграшок журавля і лисички. Читання казки (уривка) «Лисичка і Журавель» (за Букварем) 1) Читання вчителем.

— Чому Лисичка запросила Журавля в гості? 2) Читання учнями (напівголосно, самостійно). Після напівголосного перечитування уривка вчитель з’ясовує, чи добре школярі запам’ятали зміст. — З яким проханням звернулася Лисичка до Журавля?

Що вона приготувала на обід? Хто знає, що було далі? 3) Читання казки повністю (за книгою). Відповіді учнів на запитання. — На що сподівалися Лисичка та Журавель, коли йшли у гості? — Як Лисичка пригощала Журавля?

Чи гостинною вона була? Чи смачна страва була? Чому Журавель її не скуштував? — Як Журавель пригощав Лисичку? Чому він так вчинив? Чим закінчилася їхня дружба? — Як ви вважаєте, чи були вони справжніми друзями?

— Чого вчить ця казка? (Потрібно ставитись до інших так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе.) — Чи правильно вчинили Лисичка та Журавель? До чого це призвело? (До сварки назавжди.) Які правила забули герої цієї казки? (Правила гостинності.) — Як ви зустрічаєте своїх друзів? Якими правилами керуєтесь?

Станція 6 (Народ скяжбу як зяв яжб) Робота з прислів’ями (на дошці) — Ми так добре працювали, що й не помітили, як дійшли до станції: «Народ скаже, як зав’яже». «Не той друг, що медом маже, а той, хто правду скаже».

«Народ скаже, як зав’яже». «Яке частування, таке й дякування» Бесіда — Здавна наш народ цінує дружбу і засуджує ворожнечу між людьми. Про дружбу складено багато пісень, віршів, прислів’їв.

Подивіться, які прислів’я нам зустрілися на цій станції. (Учні читають написи на дошці) — Як ви їх розумієте? Які ще прислів’я про дружбу ви знаєте? (Друзі пізнаються в біді.

Людина без друзів — що дерево без коріння. Дружба — як дзеркало: розіб’єш, не складеш. З добрими дружись, а лихих стережись.) — Яке прислів’я може бути заголовком до казки? Станція 7 (Друкування) — Щойно ми зайшли до станції «Друкування».

Вона маленька, але на вдачу велика. Той, хто її пройде, закарбує у своїй пам’яті дорогоцінне прислів’я про справжню дружбу.

(Учні друкують прислів’я на дошці та у зошитах «Яке частування, таке й дякування») Станція 8 (Інженерна) Фізкультхвилинка. Переказ казки учнями за допомогою малюнків — Ми писали, ми писали й на станцію «Інженерну» потрапили. Встало вранці ясне сонце, (Потягування.) Зазирнуло у віконце. Ми до нього потяглися, За промінчики взялися. Будьмо дружно присідати, (Присідання.) Сонечко розвеселяти. Встали-сіли, встали-сіли. Бачите, як звеселили.

Стало сонце танцювати, (Танцювальні рухи.) Нас до танцю закликати: Нумо разом, нумо всі Потанцюймо по росі. — Подивіться, хто прийшов? Їжачки-інженери країни Жукландії.

Доброго здоров’ячка вам! Ви потрапили прямо на нашу роботу.

Бачите, як багато нам потрібно зробити! (Демонстрування малюнків до казки «Лисичка і Журавель».) Нам потрібно на цій дорозі казку намалювати й усі малюнки правильно розташувати. Та одне лише нас непокоїть — казки цієї ми не знаємо, а Лисичка в гості нас не пускає. — А ми цю казку добре знаємо. Допоможемо їжачкам?

Розкажемо їм казочку про «Лисичку і Журавля»? Та спершу давайте малюнки розставимо на місця. (На дошці учні послідовно розташовують малюнки, а потім переказують казку за їх допомогою.) Станція 9 «Я» Підбиття підсумків уроку — А ось і остання станція. Як вона називається? («Я») Тут потрібно відповісти на запитання: «Що я зробив за урок? Що в мене вийшло найкраще? З чим мені було тяжко працювати?

Над чим мені ще потрібно попрацювати?» — А для того, щоб краще все згадати, скористаємося нашою картою. — Перед подорожжю до країни Жукландії нам потрібно було пройти митницю. Що ми там робили? (Перевіряли свої знання букви Ж, ж («же»): на слух сприймали слова зі звуком ж, працювали з чистомовками, скоромовками, читали склади і слова з буквою ж («же»).) — З ким ми зустрілися на початку нашої подорожі?

(З жуком-сторожем, який розповів про жабеня-буквоіда.) — Що ми робили на станції «Урожайна»? (Учні згадують про те, як еони вставляли пропущені літери й отримували слова урожаю; згадують, які нові слова вони почули і яке їх значення, яку пораду дали жабеняті.) — Згадайте, який ключ до казки ми знайшли? Що це за слово і що воно означає? (Учні згадують про те, як вони читали деформований жонглером Жаном текст.

Що цікавого дізналися про птаха журавля, як його ще називають у народі, згадують віршик про журавля і розповідають, чому ставлять криниці з журавлем.) — Як нас зустріли на станції «Лисиччина»? Як ми допомогли лисичці приготуватися?

(Учні згадують про звуко-буквений аналіз слів; яку пісню вони згадали на цьому уроці.) — Який сюрприз нам приготувала станція «АКЗАК»? (Казочку, яку уважно слухали, й уривок з якої прочитали; відкрили для себе нові слова й їх значення; згадали правила гостинності.) — Що нового дізналися на станції «Народ скаже, як зав’яже»? (Учні згадують прислів’я, які запам’ятали.) — А тепер скажіть, чи викарбувалося у вас у пам’яті прислів’я до казки, яке ми друкували на наступній станції? («Яке частування, таке й дякування».) Що воно означає? — Кого ми зустріли на станції «Інженерна»? Як ми допомогли їжачкам? Як ви гадаєте, їм сподобався наш переказ казочки?

— Отже, що ми зробили за урок? (Закріпили вміння читати склади, слова і речення з буквою ж («же»), вдосконалили навички звукового та звуко-буквеного аналізу слів; збагатили активний і пасивний словник, навчилися передавати зміст казки, згадали правила етикету.) — Мешканці країни Жукландії дякують вам за допомогу, за вашу чудову роботу. Тому король країни Жук дарує кожному ось такий гарний смайлик.

Він допоможе вам самостійно оцінити свою роботу на уроці. — Кому на уроці було все зрозуміло, з усіма завданнями впоралися впевнено, намалюйте веселого чоловічка. — Якщо ви не змогли гарно виконати деякі завдання, намалюйте такого чоловічка. — Кому на уроці було дуже важко працювати, із завданнями не могли впоратися, намалюйте сумного чоловічка.

— Розкрию секрет цього смайлика. Він може змінювати свій настрій і свою посмішку. А для того, щоб він був завжди усміхненим, слід старанно працювати на уроці.

Скачать Звук Курликання Журавлів

Урок 131 (читання). Закріплення знань про звук ж, букви Ж, ж («же»). Опрацювання народної казки «Лисичка і Журавель». Урок-гра, уроки навчання грамоти 1 клас Повернутися на сторінку.

У другу неділю вересня відзначають Всесвітній день журавля, щоб привернути увагу до збереження рідної природи, відвернути загрозу зникнення цих птахів. В Україні існує 2 види журавля - сірий та степовий. Самку ще називають журавка або журавлиця. Курликання журавлів чутно за кілька кілометрів. У цих птахів трахея дуже довга і біля кілю грудної кістки утворює петлю, яка слугує резонатором, посилюючи голос у багато разів. За один день журавель здатен пролетіти до 800 км. Журавлів природа наділила довгим життям.

Відомий випадок, коли білий журавель (Grus leucogeranus) прожив у неволі 83 роки, при чому у 78 років ще вивів потомство. Тому немає нічого дивного, що у японській міфології журавель є символом довголіття.

This entry was posted on 02.09.2019.